AGHacks - II edycja nadchodzi!

Z przyjemnością informujemy, że 2-ga edycja AGHacks odbędzie się w dniach 23-25 października 2015 r. w Starej Zajezdni na Kazimierzu. Idea hackathonu pozostaje niezmienna – jest on wydarzeniem kierowanym do  programistów, designerów i zwolenników nowych technologii z całego kraju i nie tylko. Przez 3 dni nowicjusze oraz profesjonaliści z różnych krajów połączą się we wspólnych wysiłkach aby pracować nad własnymi, innowacyjnymi pomysłami. W tym roku AGHacks uzyskał oficjalny patronat Major League Hacking - największej w Europie organizacji zrzeszającej hackathony studenckie.Warto nadmienić, iż wydarzenie zostało również objęte patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Wsparcie zadeklarowały także Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja AGHacks była pionierskim projektem inspirowanym hackathonami takimi jak Mhacks (University of Michigan), HackMIT (Massachusetts Institute of Technology) czy PennApps (University of Pennsylvania) a odbyła się dzięki wsparciu Katedry Informatyki AGH, która między innymi udostępniła swoje sale i udzieliła wparcia organizacyjno-merytorycznego. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 uczestników i uwagę wiodących firm informatycznych, takich jak Sabre, Krakowski Park Technologiczny czy Ericpol. Analogicznie do swoich poprzedników, AGHacks został zorganizowany pod patronatem lidera wśród uczelni technicznych w Polsce – Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Zobaczcie jak wyglądała 1-wsza edycja AGHacks >>