Ranking Szkół Wyższych "Perspektywy 2014"

W 15-tej jubileuszowej edycji Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” Akademia Górniczo-Hutnicza ponownie znalazła się w ścisłej czołówce rankingu, zajmując wysokie, VI miejsce w zestawieniu ogólnym oraz III miejsce wśród uczelni technicznych. Szczególnie cieszy fakt, iż AGH zajęła I miejsce w kształceniu specjalistów na kierunkach IT.
Ranking „Perspektyw” uznawany jest za najważniejsze polskie zestawienie uczelni. Tegoroczna edycja rankingu objęła łącznie 195 szkół wyższych, w tym: 88 uczelni akademickich, 80 uczelni magisterskich niepublicznych oraz 27 państwowych wyższych szkół zawodowych. Zestawienie zostało przygotowane pod nadzorem kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera, Prezesa PAN.