Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup

17 czerwca w Warszawie odbył się Wielki Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup, organizowanej przez Grupę Allegro, Netię i Cisco. W czasie Wielkiego Finału 22 drużyny z całej Polski, wyłonione w kilkuetapowych eliminacjach spośród 2526 drużyn zgłoszonych do konkursu, rozwiązywały zadania ułożone przez ekspertów z prestiżowych uczelni wyższych – w tym z Katedry Informatyki AGH. Zadania przekrojowo sprawdzały wiedzę uczestników dotyczącą takich zagadnień jak algorytmika i programowanie, bazy danych, bezpieczeństwo sieci i systemów, czy język programowania C, a także umiejętności praktyczne młodych informatyków.
Zwycięzcą Olimpiady została drużyna Misiaczki z Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Elektryk” w Nowej Soli w składzie: Michał Idzikowski, Maciej Suszko i Igor Koropiecki pod opieką Moniki Kuś. Drugie miejsce zajęła drużyna Bug Busters z VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu: Marcin Małecki, Norbert Marchewka i Jarosław Węgliński pod opieką Rafała Błędowskiego. Trzecie miejsce przypadło zespołowi ZOMFG z V Liceum Ogólnokształcącego z Krakowa w składzie: Michał Glapa, Jakub Łabaj i Dominik Bartosik pod opieką Andrzeja Dyrka.
Obejrzyj krótką relację z wydarzenia

Więcej o konkursie znajdziesz na stronie Net Masters Cup: www.netmasterscup.pl