Koło Naukowe BIT

RSS

Koło Naukowe BIT gromadzi najlepszych studentów Informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym celem naszej działalności jest umożliwienie ambitnym studentom rozwijania swoich zainteresowań. Zajmujemy się bardzo wieloma gałęziami informatyki: spotkasz u nas zarówno osoby zafascynowane metodykami wytwarzania opgrogramowania, nowoczesnymi technologiami webowymi, a także osoby zajmujące się algorytmiką lub sztuczną inteligencją. Mocno wierzymy w ideę wspólnej nauki poprzez spotkania, warsztaty, wykłady i prowadzone projekty.
Zarząd Koła Naukowego BIT:
Przewodniczący: Andrzej Pisarek
Wiceprzewodniczący: Bartłomiej Szałach
Sekretarz: Michał Zagórski
Skarbnik: Ryszard Sikora
Komisja rewizyjna:
Bartłomiej Bukowski
Przemysław Kalawski
Michał Baran
Opiekun Koła - dr inż. Rafał Dreżewski
Sprawy techniczne:
Administracja serwerami KN Bit: Jakub Tokaj, Łukasz Gurdek, Michał Furdyna
Administracja stroną WWW: Zarząd KN BIT
Działalność edukacyjna Koła Naukowego BIT prowadzona jest głównie w oparciu o sekcje, które przedstawiamy poniżej.

Od początku rozwoju komputerów marzymy o inteligentnych maszynach, które będą nam pomagać w codziennym życiu. Budziło to jednocześnie fascynację, wątpliwości i przerażenie. Chociaż wszystko zaczęło się od tej idei i od tych pytań, dzisiaj sztuczna inteligencja to znacznie szersze pojęcie, mające bardzo wiele praktycznych zastosowań. Dzisiejsza sztuczna inteligencja, to rozwiązywanie trudnych problemów, które wykorzystują różne inteligentne mechanizmy, bez których rozwiązanie tych problemów staje się niemożliwe. W sekcji AI Koła Naukowego BIT, zajmujemy się tą jakże fascynującą, ale bardzo, bardzo praktyczną dziedziną. Tworzymy systemy rekomendacji produktów, aplikacje do rozpoznawania gestów, platformy dla inteligentnych botów grających w Pokera, a za pomocą metod rozpoznawania obrazów, łamiemy zabezpieczenia CAPTCHA! Brzmi ciekawie? Zobacz więcej i dołącz do nas!
Osoba odpowiedzialna: Piotr Oleksy
 
Członkowie sekcji Programowania Zespołowego to studenci zainteresowani algorytmiką i konkursową rywalizacją. Podstawę naszej działalności stanowią cotygodniowe treningi. Spotkania polegają na wspólnym rozwiązywaniu i omawianiu zadań z różnych konkursów algorytmicznych. Najważniejszymi konkursami, w których bierzemy udział są: Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym oraz ACM ICPC Central European Regional Contest. Na początku każdego roku akademickiego organizujemy eliminacje wyłaniające drużyny, które będą reprezentować AGH na tych prestiżowych konkursach. Naszym największym sukcesem ostatnich lat jest zajęcie 8. miejsca na XVII Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowniu Zespołowym w 2012 roku.
Osoba odpowiedzialna: Martyna Wałaszewska
 
Sekcja skupiająca osoby, które chcą wspólnie zdobyć doświadczenie zawodowe w formie realizacji ciekawych, rzeczywistych projektów w zespole, warsztatów i grup zainteresowań. Głównie skupiająca się na szeroko pojętej inżynierii oprogramowania.
Osoby odpowiedzialne: Bartłomiej Szczepanik oraz Michał Partyka
 
Nasza grupa skupia się wokół ludzi zainteresowanych technologiami oferowanymi przez firmę Microsoft, ze szczególnym uwzględnieniem platformy .NET. Uczymy się wykorzystywać najnowsze technologie takie jak Windows 8 - w interfejsie metro, aplikacje webowe ASP.NET i obliczenia w "chmurze" - Windows Azure. Zdobyta wiedza podczas zajęć wykładowych jest doskonalona podczas ćwiczeń. Kolejnym krokiem w naszej ścieżce rozwoju są konkursy, szkolenia oraz wydarzenia związane z interesującymi technologiami organizowane głównie przez firmę Microsoft ale nie tylko.
Osoba odpowiedzialna: Paweł Łabno
Jesteśmy sekcją, która aktywnie uczestniczy w organizacji corocznego Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Studencki Festiwal Informatyczny to międzynarodowa konferencja przygotowowana specjalnie dla ludzi, których pasją jest informatyka.
Osoby odpowiedzialne: Wojciech Mielczarek oraz Michał Dul

 

Sprawozdanie z działalności koła w roku akademickim 2012/2013

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 Katedra Informatyki   |   Akademia Górniczno-Hutnicza   |   Realizacja Creative Bastards